Lielvārdes tautastērps Lielvārdes muzejā. Projekta rezultāts

2020. gadā  Lielvārdes novada pašvaldības sabiedrisko aktivitāšu dažādošanas projektu konkursa ietvaros realizējām projektu “Lielvārdes tautastērps Lielvārdes muzejā”. Projekta mērķis – aprakstīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja etnogrāfijas tekstiliju kolekcijas priekšmetus.

Sākotnēji plānoto 40 priekšmetu vietā, projekta realizācijas laikā tika aprakstīti 133 dažādi etnogrāfijas priekšmeti – vīriešu un sieviešu krekli, jostas, brunči, cimdi, zeķes, galvassegas, priekšauti,  u.c. tautastērpam piederīgi priekšmeti. Projektā tika izveidots muzeja tekstīliju kolekcijas katalogs, kas elektroniskā veidā ir pieejams ne vien muzeja darbiniekiem, bet arī plašākai sabiedrībai. Katalogā ir iekļauti arī vienas no vadošām pētniecēm Latvijā Dr.art. Ievas Pīgoznes  ieteikumi, kā pareizi komplektēt Lielvārdes tērpu.

Projekts būs nozīmīgs gan vietējai sabiedrībai – Lielvārdes muzejam, Lielvārdes patriotiem un latvisko tradīciju godinātājiem un popularizētājiem -, gan visas Latvijas sabiedrībai, jo īpaši tiem, kas vēlas izgatavot savu Lielvārdes tautastērpu.

Lielvārdes tautastērps Lielvārdes muzejā

Datubāze Tekstilijas Lielvārdes muzejā