Zīļu vainagi Vidzemes muzejos. Projekta rezultāts.

Projekts “Zīļu vainagi Vidzemes muzejos” tapa, jo publiskajā telpā ir pieejama informācija vien par nelielu daļu etnogrāfisko tērpu galvas segām, bet muzeju krātuvēs atrodams daudz vairāk informācijas pat par viena novada tautas tērpu vainagiem – to rakstu un krāsu dažādību. 

Projekta rezultātā mēs, biedrības “Latvietes pūrs” dalībnieces izveidojām sava veida datu bāzi par vienu no košākajām un redzamākajām Vidzemes tautas tērpu sastāvdaļām – etnogrāfiskajiem zīļu vainagiem. Apkopojumu papildina foto materiāls ar aprakstiem par vainagu darināšanā izmantotajiem materiāliem un ornamentiem, kā arī krāsām un izmēriem. Ar šī projekta palīdzību mēs cerējām arī palīdzēt Vidzemes muzeju darbiniekiem aprakstīt to krājumos esošos vainagus, lai pilnveidotu to informatīvo bāzi par katru šo priekšmetu.

Projekta “Zīļu vainagi Vidzemes muzejos” laikā tika apsekoti 18 Vidzemes muzeji, kuros bija atrodami zīļu vainagi. Kopumā apskatīti 90 priekšmeti, tai skaitā 79 zīļu vainagi, 1 astru vainags, 3 cizelēti un spangu vainagi, 2 auduma (kaspine un lentas vainags) un 5 matauklas, no kurām viena bija pērļota. To datējumi visdažādākie – sākot no 19.gadsimta 1.puses līdz pat 21.gadsimtā veidotiem atdarinājumiem.

Paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam un Vidzemes plānošanas reģionam, kā arī “Latvijas valsts mežiem” par atbalstu projekta realizācijā, kas deva iespēju apmeklēt visus Vidzemes reģiona muzejus, kas atsaucās un bija pretimnākoši mūsu darbā. Paldies Vidzemes muzejiem – to vadītājiem un krājumu nodaļu darbiniekiem, kas laipni mūs uzņēma un izteica atzinīgus vārdus par projekta ideju. 

Kopkatalogs zīļu vainagi Vidzemes muzejos

Datubāze zīļu vainagi Vidzemes muzejos

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.